Aktualności

Przedłużamy termin naboru

Przedłużamy termin naboru: do 10 lipca 2022 roku.
 
W związku z pytaniami dotyczącymi naboru pomysłów do „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy, jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab informujemy o przedłużeniu terminu naboru pomysłów do 10 lipca 2022 roku, a tym samym zapraszamy do udziału w konsultacjach dotyczących uzupełniania formularza zgłoszeniowego w godzinach pracy Urban Lab.
 
Przypominamy, że w ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które zakładają i promują współudział mieszkańców we wdrażaniu rozwiązań w następujących obszarach:
  • Nowoczesna i przyjazna przestrzeń miejska dla mieszkańców.
  • Rozwiązania ułatwiające poruszanie się po mieście.
  • Zieleń w mieście.
 
... aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 10 lipca 2022 roku.
Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.
 
--------------------------
Więcej informacji na:
https://urbanlab.erzeszow.pl/
https://www.facebook.com/UrbanLabRzeszow
Dodatkowe informacje dotyczące naboru można uzyskać mailowo: urbanlab@erzeszow.pl lub telefonicznie (+48) 17 748 40 70
 
Podsumowanie I i II edycji naboru pomysłów do akceleracji miejskiej "Rzeszów to MY" (2020 r. - 2021 r.).
Zrealizowane projekty:
Budki dla jerzyków i domki dla jeży - pomóżmy dzikim zwierzętom żyjącym w przestrzeni miejskiej.
Społeczny ogród owocowo-warzywny położony jest na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25 w samym centrum Osiedla Baranówka.
Trzmielowisko - umożliwia obserwacje trzmieli w trakcie zbierania pokarmu oraz przybliża zastosowanie roślinności sprzyjającej owadom zapylającym. Trzmielowisko powstało w Parku Kultury i Wypoczynku lewy brzeg tuż przy kładce wiszącej.
Ławka solarna – multimedialna. Umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych poprzez USB lub metodą indukcyjną (dla określonych modeli telefonów). Pierwsza ławka powstała w Parku Jedności Polonii z Macierzą (ul. Księdza Józefa Jałowego 9).
Mural ekologiczny - antysmogowy. Mural został wykonany we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
 
Nabór pomysłów do "Rzeszów to MY" w I i II edycji na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) prowadzony był w ramach realizowanej umowy dotacji nr DPT/BDG-II/POPT/112/19 Projekt „Adaptacja koncepcji Urban Lab w Rzeszowie” udzielonej ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020, działanie 3.1 Skuteczni beneficjenci, projekt nr POPT.03.01.00-00-0235/18.
Akceleracja nabor pomysłow  2022
Akceleracja nabor pomysłow 2022
 UP