Aktualności

Wizyta Studyjna przedstawicieli Urzędu Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Dziękujemy za udział w wizycie studyjnej przedstawicielom Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. To był aktywny weekend!

Co się działo podczas wizyty?

  1. Wspólnie z uczestnikami wizyty studyjnej odwiedziliśmy Rzeszowskie Centrum Pomocy Uchodźców w Full Markecie. Centrum zostało założone i jest prowadzone przez Centrum Medyczne MEDYK. Obecnie w Centrum znajduje schronienie 70 osób. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Gocek, Dyrektor Centrum Medycznego MEDYK. Dziękujemy Panu  Stanisławowi  Mazurowi, Prezesowi  Centrum Medycznego MEDYK za podzielenie się kwestiami dotyczącymi tworzenia przestrzeni dla najmłodszych Mieszkańców Ukrainy oraz dalszych działań w kierunku wspierania kadry medycznej z Ukrainy.
  2. Kolejnym punktem spotkania było Centrum Minecraft i druku 3D w Rzeszowie. Podczas zajęć wakacyjnych z Minecrafta uczestnicy zaprezentowali praktyczne i niegraniczone możliwości narzędzia edukacyjnego, jakim jest Minecraft.  Spotkanie poprowadził Pan Rafał Kochański, nauczyciel informatyki. Podczas spotkania mieliśmy również okazję porozmawiać z Panem Bogusławem Tomczakiem, Dyrektorem MDK w Rzeszowie o kierunku rozwoju Centrum Minecrafta w Rzeszowie.
  3. Kolejnym punktem w prezentacji Rzeszowa był Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie. Uczestnicy wizyty studyjnej mieli możliwość zapoznać się z Rzeszowskim Inteligentnym System Transportowym (RIST). Uzupełnieniem spotkania była dyskusja nad funkcjonalnością transportu miejskiego poprzez poprawę dostępu do centralnych obszarów miasta i zapewnienie efektywnego transportu wewnątrz Rzeszowa.
  4. Następnie zaprezentowaliśmy uczestnikom wizyty studyjnej rozwiązania małej retencji, które stosowane są obecnie w Rzeszowie a uzupełnieniem dyskusji była wizyta w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rzeszowa.
  5. Ważnym punktem na mapie wizyty studyjne była prezentacja oferty kulturalnej Rzeszowskich Piwnic, których ideą jest połączenie i przenikanie się perspektyw – historycznej i współczesnej oraz lokalnej i ponadregionalnej.
  6. Na zakończenie pierwszego dnia wizyty studyjnej wyruszyliśmy szlakiem rzeszowskich wdrożeń w ramach naboru na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa „Rzeszów to MY”:
  • Społeczny ogród owocowo-warzywny położony jest na terenach zielonych. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 25, Stefana Starzyńskiego 17, 35-508 Rzeszów
  • Trzmielowisko Miejsce: Park Kultury i Wypoczynku lewy brzeg Wisłoka tuż przy kładce wiszącej
  • Mural ekologiczny – antysmogowy. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 11 w Rzeszowie

II dzień spotkania wizyty studyjnej poświęcony był prezentacji działań w ramach projektu Urban Lab oraz dyskusji o kierunkach rozwoju ekosystemu startupowego.

Dziękujemy Panu Bartoszowi Dominikowi, Zastępcy Burmistrza Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy za spotkanie w Rzeszowie jak również za wymianę dobrych praktyk, które z pewnością wpisują się w każdy ekosystem miejski.

292669420 766827754492104 7057469140353009373 n
292669420 766827754492104 7057469140353009373 n
 UP