Kalendarium wydarzeń

Rzeszów w wyobraźni dziecięcej - artystyczny obraz Rzeszowa

start wydarzenia: 27 / 08 / 2020  |  koniec: 27 / 08 / 2020
Zespół Tematyczny Smart City ds. jakości życia zaprasza dzieci ????z terenu Gminy Miasta Rzeszowa do udziału w projekcie #Sierpień dla Edukacji.
 
W ramach projektu #Sierpień dla Edukacji odbędą się m.in. zajęcia malarskie ???? 27 sierpnia br. o godz. 12:00 w siedzibie Urban Lab (ul. 3 Maja 13, I piętro).
 
W trakcie zajęć dzieci wykonają obraz malowany na płótnie ????: Rzeszów w wyobraźni dziecięcej - artystyczny obraz Rzeszowa w wykonaniu dzieci oraz artystów rodzeństwa Beaty i Dariusza Dencikowskich.
 
Sprawy organizacyjne:
? W trakcie zajęć rodzic lub opiekun dzieci pozostaje w przestrzeni Urban Lab, jednak nie uczestniczy w zajęciach. Dzieci nie zostają bez opieki w trakcie trwania zajęć.
? W trakcie zajęć dzieci powinny mieć ubranie przeznaczone do malowania (zapewniają rodzice lub opiekun dziecka).
? Obraz będzie wykonany farbami akrylowymi oraz specjalnymi farbami przeznaczonymi dla dzieci.
? Czas trwania zajęć: od godz. 12 (około 3h)
 
---------------------------------------------------------------------------------
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona (liczba miejsc 5).
Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 roku życia ????
---------------------------------------------------------------------------------
 
Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia malarskie przestrzeni miejskiej z artystami:
? Mieszanie i dobieranie kolorów farb na płótnie pobudza pozytywne emocje.
? Zajęcia z malarstwa wpływają na koncentrację oraz pamięć dziecka.
? Zajęcia uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Malowanie na płótnie wymaga skupienia i motywacji do osiągnięcia końcowego efektu, a co najważniejsze: praca trwa nawet kilka godzin.
? Dziecko poszerza swoje umiejętności plastyczne, rozwija swoją kreatywność i wyobraźnię. Zajęcia motywują również do poszukiwania nowych pomysłów.
? Dziecko rozwija się manualnie.
? Zajęcia malarskie uczą dzieci obowiązków, organizacji czasu oraz systematyczności. Zaplanowane zajęcia z artystami będą ograniczone czasowo, więc dziecko ma motywację do tego, żeby skupić się na swojej pracy i maksymalnie wykorzystać czas.
? Dzieci współtworzą przestrzeń miejską, uczą się projektowania i dbania o otoczenie.
? Zaplanowane zajęcia odbędą się w pracy zespołowej pod okiem profesjonalistów.
 
Kilka słów o artystach:
Mgr inż. Dariusz Dencikowski (magister architektury i magister inżynierii lądowej) – polski abstrakcjonista, architekt i projektant wnętrz z wieloletnim doświadczeniem w branży artystycznej. Dariusz urodził się 20 czerwca 1984 r. w Rzeszowie. Jego fascynacja sztuką malarską rozpoczęła się już w wieku szkolnym, kiedy jego malarstwo zostało zauważone na międzynarodowym konkursie w Japonii w 1996 r., gdzie otrzymał pierwsze wyróżnienie. Malarstwo i rysunek towarzyszyły Dariuszowi od dzieciństwa, kiedy rozpoczął pobierać swoje pierwsze lekcje rysunku. Jego pierwsze wystawy odbyły się już w szkole podstawowej w Rzeszowie, a później podczas studiów a obecnie jego obrazy można było zobaczyć, m.in. podczas wystaw w Gallery Steiner w Wiedniu (Austria), w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (Polska), podczas WOŚP jak i innych. Kolejne przed Nim – m.in w USA, Chinach (Shanghai) oraz Niemczech, do których obecnie się przygotowuje. Jako malarz abstrakcyjny Dariusz tworzy obrazy w zgodzie ze swoimi emocjami. Obrazy Dariusza są bardzo cenione przez miłośników jak i kolekcjonerów przede wszystkim w Anglii, Niemczech i Austrii jak również w Polsce – m.in. Warszawie, Katowicach oraz Rzeszowie, skąd miały miejsce pierwsze zamówienia i już w tych miastach ściany jego obrazy zdobią.
 
Mgr Beata Dencikowska (magister sztuki) – urodzona 20 lutego 1987 r. w Rzeszowie to 4-krotna Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z zawodu i wykształcenia – profesjonalny muzyk-pianista (z ponad 20-letnim stażem edukacyjno-koncertowym w kraju i za granicą m.in.: Hamburg HfMT, StadtTheater Bielefeld, MasterClass Metz, New York, Warszawa i Katowice) a z zamiłowania artysta-malarz techniki abstrakcyjnej jak również CEO BeDe Art Studio (miejsca, gdzie mieszanka muzyki i sztuki abstrakcyjnej tworzy jedność). Dotychczas jej obrazy można było zobaczyć, m.in. podczas wystaw w Gallery Steiner w Wiedniu (Austria), w Marbella (Hiszpania), w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie (Polska), podczas WOŚP jak i innych. Kolejne przed Nią – m.in w USA, Chinach (Shanghai) oraz Niemczech, do których się przygotowuje. Obrazy Beaty są bardzo cenione przez miłośników jak i kolekcjonerów przede wszystkim w USA (Nowy York), Niemczech, Austrii (Wiedeń), Czechach (Praga), na Węgrzech (Budapest) jak również w Polsce – m.in. Warszawie, Katowicach, Lublinie oraz Rzeszowie, skąd miały miejsce pierwsze międzynarodowe oraz krajowe zamówienia i już w tych miastach ściany jej obrazy zdobią. Jak sama mówi „Niektórzy powiedzą, że to co osiągnęłam to mało, inni, że dużo ale ja wiem jedno – do odważnych świat należy więc niech sztuka BeDe Art Studio przeniknie wszędzie a Ty zakochuj się w niej codziennie na nowo. Tego sobie i Tobie życzę!”
 
Zapraszamy!
 

 UP