Kalendarium wydarzeń

Robot Challenge dla Smart City

start wydarzenia: 26 / 08 / 2020  |  koniec: 26 / 08 / 2020
Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z Spice Gears Academy Podkarpackie zaprasza dzieci szkół z terenu Gminy Miasta Rzeszowa do udziału w Robot Challenge dla Smart City (jak roboty usprawniają życie w miastach).
 
Robot Challenge realizowany jest w ramach projektu #Sierpień dla Edukacji.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy Spice Gears Academy Podkarpackie. W trakcie zajęć dzieci otrzymają również wsparcie ze strony Roberta i Witolda Walwendrów Radnych Miasta Rzeszowa.
 
Głównym założeniem wydarzenia jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Projekt skierowany jest do dzieci z ternu Gminy Miasta Rzeszowa.
 
Założenia projektu:
Uczestnicy: maksymalnie 12 dzieci w wieku 9-13 lat z terenu Gminy Miasta Rzeszowa (w trakcie zajęć opiekun dziecka nie uczestniczy w zajęciach, jednak pozostaje na czas zajęć w Urban Lab Rzeszów).
 
Drużyny: dzieci zostaną podzielone na 3 osobowe drużyny, które będą pracować na zbudowaniem robotów oraz wykonaniem misji Smart City.
 
Kto zgłasza dzieci: decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Dzieci zgłasza opiekun poprzez wysłanie maila na podany adres mailowy podkarpackie@sgacademy.pl
 
Informacji ws. przebiegu zajęć udziela Pan Patryka Rymarowicz, Menadżer Spice Gears Academy Podkarpackie pod nr tel. 609 007 199.
 
Temat zajęć: Robot Challenge dla Smart City. W trakcie zajęć przekonamy się jak roboty usprawniają życie w miastach.
 
Miejsce zajęć: Urban Lab Rzeszów, ul. 3 Maja 13 (I piętro).
 
Harmonogram zajęć:
Godz. 10:00 Start zajęć (wprowadzenie)
Godz. 10:30 – 12:00 Budowanie robotów
Godz. 12:00 – 14:00 Wykonanie misji Smart City. Misja zostanie wykonana na macie CITY SHAPER Robot Game Missions.
 
Udział w projekcie to niesamowita szansa dla dzieci na poznanie niezwykłej, pełnej pasjonującej wiedzy krainy robotyki i automatyki.
 
Zapraszamy!
 

 UP