Kalendarium wydarzeń

Dzień Serca w Rzeszowie

start wydarzenia: 27 / 09 / 2020  |  koniec: 27 / 09 / 2020
Tegoroczne hasło kampanii World Heart Day to "Use Heart to...". Nie skupiamy się, więc wyłącznie na profilaktyce prozdrowotnej w sensie badań, ale również działaniach, które poprawiają jakość życia, wspieraniu innych, wspólnej walce z epidemią i jej skutkami.
 
W tygodniu poprzedzającym Dzień Serca, codziennie czeka Was live ze specjalistami, którzy poruszą tematykę obszarów wpływających na zdrowie serca i jakość życia: dietetyk, psycholog, kardiolog, rehabilitant, diabetolog, geriatra, pulmonolog.
 
#dajemyserce na przystanku autobusowym (ul. Piłsudskiego obok Urzędu Wojewódzkiego), w miejscu, gdzie znajduje się AED ???? - pokażemy jak należy udzielać pierwszej pomocy i obsługi AED.
 
Zaskoczymy Was nowym wyzwanie #heartchallenge o którym informacja już wkrótce ????
 
W niedzielę 27 września podsumowanie całej kampanii. Na rzeszowskim rynku będzie funkcjonowało studio, którego gośćmi będą specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Porozmawiamy o tym, że szczególnie w dobie pandemii nie należy zaniedbywać profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia. Podpowiemy, jak bezpiecznie i skutecznie dbać o zdrowie swoje i zdrowie najbliższych.
 
Na zakończenie przewidziany jest koncert. Na płycie rynku stanie krwiobus zachęcający do oddania krwi, pokaz straży pożarnej, starych samochodów i wiele innych atrakcji.
 
Zapraszamy!
 

 UP