Wydarzenia

Dlaczego Zieleń jest ważna w mieście - partycypacyjne projektowanie zieleni w mieście

start wydarzenia: 19 / 05 / 2021  |  koniec: 19 / 05 / 2021
Zapraszamy do udziału w #4 spotkaniu organizowanym w ramach Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich.
Podczas spotkania podejmiemy próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie dlaczego zieleń jest ważna w mieście? Partycypacyjne projektowanie zieleni w mieście.
 
Gościem spotkania będzie Pani Agnieszka Czachowska z  Fundacji Sendzimira
Architekt, pedagog, trener, prowadzi studio architektoniczne specjalizujące się w projektowaniu według zasad zrównoważonego budownictwa. Ekspertka w projekcie „Wspólna Przestrzeń”.
Absolwentka Akademii Innowatorów Społecznych oraz kursu Challenges of Sustainable Development (2002), laureatka I Nagrody dla Młodych Architektów im. M. Baczko i P. Zakrzewskiego (1999). Konsultantka Magazynu Murator w tematyce budownictwa zrównoważonego. Autorka i koordynatorka wielu projektów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży o charakterze lokalnym i międzynarodowym związanych z tematyką zrównoważonego rozwoju, architekturą i ekologią. Członek Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego „ZIARNO” oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Architektów PLAYCE. Licencjonowana trenerka metody VISIS, certyfikowana facilitatorka metody Planning for Real. Specjalizuje się w prowadzeniu procesów partycypacyjnych dotyczących planowania przestrzeni publicznych. Propagatorka działań na rzecz ochrony klimatu i adaptacji miast do zmian klimatycznych. Laureatka konkursu Śląska Rzecz 2012, w kategorii Usługa, za Projekt Modernizacji Parku Matejki w Jaworznie z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i partycypacji pt. Mój jest ten kawałek parku…. W latach 2010-2018 członek rady Fundacji Sendzimira. Aktualnie główny ekspert w projekcie WSPÓLNA PRZESTRZEŃ – partycypacyjne projektowanie przestrzenne w gminach.
 
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w panelach zapraszamy do rejestracji 
https://app.evenea.pl/event/RzeszowBadania/
 
Przypominamy, że ideą cyklu spotkań jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego zajmującego się prowadzeniem badań miejskich a osobami zarządzającymi miastami i przedstawicielami innych środowisk zajmujących się tematyką miejską.
 
Spotkania odbędą się w ramach dwóch edycji wiosennej i jesiennej. Wiosenne seminaria przybliżą tematykę i metodologię działania. Jesienią, wiedzę zdobytą podczas seminariów, przekłujemy w praktyczną wiedzę w ramach pracy warsztatowej!
 
Zapraszamy!
 

 UP