Wydarzenia

Jak wykorzystać Design Thinking w mieście?

start wydarzenia: 26 / 05 / 2021  |  koniec: 26 / 05 / 2021
Zapraszamy do udziału w #5 spotkaniu w ramach Rzeszowskiego Laboratorium Badań Miejskich.
W trakcie zajęć podejmiemy próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie: jak wykorzystać Design Thinking w mieście?
 
Goście spotkania:
Dr Agnieszka Michalska-Żyła, socjolożka, badaczka, adiunkt w Katedrze Socjologii Wsi i Miasta Uniwersytetu Łódzkiego. Jej zainteresowania naukowe są związane z socjologią miasta i koncentrują się na problematyce więzi terytorialnych, jakości życia i zamieszkiwania, partycypacji obywatelskiej oraz rozwoju i wizerunku miast. Autorka wielu publikacji naukowych oraz współrealizatorka i wykonawczyni projektów badawczych z zakresu problematyki miejskiej zarówno o charakterze naukowym jak i przygotowywanych na potrzeby sektora publicznego. Certyfikowany moderator procesów Design Thinking z doświadczeniem w projektach szkoleniowych wykorzystujących metodę DT.
Beata Michalska-Dominiak - doświadczony moderator design thinking, certyfikowany trener biznesu, praktyk z bogatym doświadczeniem w prowadzeniu i kierowaniu projektami oraz wsparciu procesów transformacyjnych w organizacjach. Członek Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Współzałożycielka społeczności "Klientocentryczni" skupiającej ekspertów z zakresu design thinking, service design, UX, customer research. Współautorka pierwszego podręcznika z zakresu design thinking bazującego na doświadczeniach w polskim biznesie – „Poradnik design thinking – czyli jak wykorzystać myślenie projektowe w biznesie”. Trenerka w programie Driving Innovation The Chartered Institute of Marketing. Czerpie z potencjału myślenia projektowego podczas prowadzenia szkoleń i warsztatów dla biznesu, administracji publicznej, edukacji i sektora pozarządowego. Współpracuje z uczelniami. Bierze udział w konferencjach, kongresach w roli eksperta. Angażuje się w wiele inicjatyw, w ramach których zamienia problemy na wyzwania i wspiera w poszukiwaniu skutecznych rozwiązań.
 
Osoby zainteresowane uczestniczeniem w panelach zapraszamy do rejestracji:
https://app.evenea.pl/event/RzeszowBadania/
 
Przypominamy, że ideą cyklu spotkań jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowiska akademickiego zajmującego się prowadzeniem badań miejskich a osobami zarządzającymi miastami i przedstawicielami innych środowisk zajmujących się tematyką miejską.
 
Spotkania odbędą się w ramach dwóch edycji wiosennej i jesiennej. Wiosenne seminaria przybliżą tematykę i metodologię działania. Jesienią, wiedzę zdobytą podczas seminariów, przekłujemy w praktyczną wiedzę w ramach pracy warsztatowej!
 
Zapraszamy!
 

 UP