Kalendarium wydarzeń

WERNISAŻ PROJEKTÓW MINECRAFTA & DRUKU 3D

start wydarzenia: 05 / 02 / 2021  |  koniec: 10 / 02 / 2021

Zapraszamy na wirtualny spacer po wystawie projektów wykonanych przez dzieci z terenu Gminy Miasta Rzeszowa w ramach działania „FERIE ZIMOWE W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI - MINECRAFTA & DRUKU 3D”.

Projekty przygotowane przez uczniów rzeszowskich szkół nawiązują do przestrzeni miejskiej,  którą uczniowie wyrazili w postaci przygotowanych projektów w trakcie tegorocznych zajęć Minecrafta. Projekty budowane były w wersji Minecraft Education Edition na specjalnie przygotowanej mapie, zawierającej "wirtualne" drukarki 3D. Zajęcia wspierali: nauczyciel informatyki Rafał Kochański oraz Ryszard Hałgas, pracownik Szkoły Podstawowa Nr 25 w Rzeszowie.

Wernisaż przygotowanych projektów ze względu na pandemię został przygotowany w formie online. W trakcie wernisażu uczniowie walczyć będą o tytuł publiczności najlepszej pracy wykonanej w trakcie „FERII ZIMOWYCH W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI - MINECRAFTA & DRUKU 3D. Na uczniów czekają również niespodzianki oraz dyplomy, medale za zaangażowanie w projekt.

Ważne informacje dotyczące wernisażu:

1) Na osi czasu Urban Lab Rzeszów zostaną opublikowane 22 grafiki projektów uczestników „FERII ZIMOWYCH W MIEJSKIEJ PRZESTRZENI - MINECRAFTA & DRUKU 3D”.

2) Użytkownicy Facebooka w terminie od  dnia 5 lutego 2021 r do dnia 10 lutego 2021 r. do godziny 12:00 mogą oddawać głosy poprzez kliknięcie przycisku "Lubię to" lub "Super" na wybrane projekty.

4) 10 lutego 2021 r. w Serwisie Facebook na osi czasu Urban Lab Rzeszów zostaną ogłoszone wyniki zwycięskiego projektu. O przyznaniu wyróżnienia zadecyduje ilość oddanych głosów (liczba kliknięć "Lubię to", "Super") pod pracami uczestników Konkursu.

 

OPISY PROJEKTÓW:

  

Leoś przygotował projekt tramwaju, który stanowiłby środek komunikacji miejskiej.

 

Anielka przygotowała projekt krytego skateparku. Świetne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

 

Olivia przygotowała projekt lodowiska. Miejsce aktywnego wypoczynku.

 

Iga przygotowała model szkoły muzycznej. W budynku tym dzieci mogą uczyć się grać na instrumentach. Taki budynek mógłby znajdować się w Rzeszowie przy skrzyżowaniu ulic Miłej i Strażackiej.

 

Jonasz przygotował model ważki, która byłaby wielkim pomnikiem zlokalizowanym na placu zabaw dla dzieci.

 

Cezary przygotował projekt nadziemnego toru parkourowego (placu zabaw). Znajduje się w nim szatnia, sklepik oraz przeszkody, po których można się wspinać, skakać, zwisać, bawić się. Platformy umieszczone są na drzewach. Do budowy podstawy Cezary wykorzystał Agenta.

 

Kacperek przygotował projekt mini parku, którego lokalizacja mogłaby być na rzeszowskich bulwarach. Składa się on z trzech części: kociej ławeczki, mini parku oraz sceny. Mini park stanowi zachętę do wypoczynku na świeżym powietrzu.

 

Martynka przygotowała projekt wymarzonej Kociej Kawiarni. Jest to miejsce, gdzie miłośnicy i właściciele kotów będą mogli spotkać się, odpocząć i zjeść coś dobrego w towarzystwie tych uroczych zwierząt. Budynek jest rozległy, dwupoziomowy, utrzymany w pastelowych kolorach. Wszechobecne drewno ociepla całość, a duże przeszklenia dodają nowoczesności. Na tarasie, zastępującym dach, można wypić kawę i jednocześnie podziwiać miejskie widoki. Klimat tworzą odpowiednio dobrane dodatki: lampiony, doniczki z kwiatami, odpowiednia zastawa, kanapy z poduchami.

 

Tymoteusz przygotował model mostu, który zdecydowanie wpisze się w każdą architekturą miejską, zdecydowanie ułatwi komunikację.

 

Grześ przygotował projekt pomnika "Złamanego Miecza" Biała bryła przedstawia hełm, niebieska bryła to miecz (w formie schodków), brązowa forma to rękojeść. W kompozycję wpisuje się flaga biało czerwona. Praca powinna stanąć w okolicach Zamku Lubomirskich w Rzeszowie. Według autora ma upamiętniać historyczne dzieje rycerstwa w Rzeszowie i w  Polsce.

 

Antoni przygotował projekt amfiteatru, który służyłby mieszkańcom Rzeszowa do koncertów i imprez kulturalnych. Jest to scena z zapleczem dla artystów i obsługi imprez jak również część dla widzów z toaletami pod trybunami. Budynek mógłby stanąć na bulwarach nad Wisłokiem. 

 

Szymon przygotował projekt statku pirackiego, który może być umieszczony w miejskim parku zabaw.

 

Kira przygotowała projekt muzeum historii naturalnej. Na wycieczkach szkolnych dzieci mogłyby poznawać np. prehistoryczne zwierzęta. Budynek można zlokalizować przy skrzyżowaniu ulic: St. Wyspiańskiego i Al. Wincentego Witosa. Na dachu budynku malarze mogą tworzyć, np. malując otoczenie.

 

Mateusz przygotował projekt ulicy ze sklepem w Rzeszowie.

 

Kamil przygotował projekt stadionu z trybunami.

 

Damian przygotował projekt toru dla żaglówek. Zaprojektowany tor według autora mógłby być rzeszowską atrakcją turystyczną, na którym można by było nauczyć się pływać na żaglówkach. Jest też przy nim duża trybuna, więc mogą się odbywać wyścigi.

 

Dominik przygotował system komunikacji miejskiej. Tramwaj, autobus oraz skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

 

Patryk przygotował tęczowy most.

 

Jakub przygotował projekt stadionu Stali Rzeszów przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie.

 

Tymon przygotował projekt miejsce do wspinaczki dla dzieci w modelu SMOKA.

 

Szymon przygotował projekty budynków, które znajdują się w każdej przestrzeni miejskiej. Pierwszy budynek (biały) to stara kamienica ze starych lat miasta, w której obecnie po renowacji mieści się muzeum miejskie. Drugi budynek (niebieski) to dom zbudowany w stylu nowoczesnym. Trzeci budynek (zielony) to zwyczajny dom parterowy z ogródkiem i garażem. Czwarty budynek (żółty) to niewielki blok mieszkalny.

Karol przygotował projekt nowoczesnej stacji kolejowej wraz z pociągiem.

Załączniki:
 UP