Data wydruku:2024-04-21 18:45:30

UrbanLab Rzeszów

e-mail: www:urbanlab.erzeszow.pl

Aktualności

Galeria Innowacji Społecznych dla dostępności w Urban Lab!

Spotkanie upowszechniające RZESZÓW
Spotkanie upowszechniające RZESZÓW
Galeria Innowacji Społecznych dla dostępności ???? w Urban Lab!
???????????? Spotykamy się 1??2?? grudnia br. o godz. 10:00 – 16:00 w siedzibie Urban Lab (ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie, I piętro).
Ponad 3 lata, wspierając Innowatorów Społecznych ????, wybieraliśmy, tworzyliśmy i testowaliśmy w Inkubatorze Dostępności nowatorskie rozwiązania. Ich cel był jeden: zwiększenie dostępności do przestrzeni publicznej, usług, kultury czy edukacji dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych o ograniczonej mobilności czy percepcji.
Zapraszamy do wzięcia udziału w „Galerii Innowacji Społecznych dla dostępności” aby przedstawić te rozwiązania ????, których test wykazał najwyższą skuteczność a następnie do wspólnego zaprojektowania ich przyszłości.
Przedstawimy ???? między innymi wózek zakupowy, który pozwala rodzicom dzieci z niepełnosprawnością bez asysty osób trzecich samodzielnie i wygodnie dokonywać zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych, puzzle 3D wspierające niewidome dzieci w nauce języka Braille’a czy nowatorskie modułowe maty tworzące ścieżki bezpiecznego poruszania się po imprezach plenerowych dla osób niewidomych.
???? Aby wziąć udział w wydarzeniu zgłoś się na adres: kwalocha@rops.krakow.pl
Na zgłoszenia czekamy do 8 grudnia br. lub do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Serdecznie zapraszamy,
Zespół Inkubatora Dostępności ROPS Kraków wraz z Zespołem Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab