Data wydruku:2024-06-18 10:20:50

UrbanLab Rzeszów

e-mail: www:urbanlab.erzeszow.pl

Aktualności

Rzeszów określił swoje wyzwanie w hackatonie organizowanym w ramach projektu “Hack the Climate”!

Grafika: Hackathon w ramach projektu "Hack the Climate"
Grafika: Hackathon w ramach projektu "Hack the Climate"

Wyzwaniem Rzeszowa jest przekonanie mieszkańców do korzystania z alternatywnych i ekologicznych środków transportu. Rozwiązanie? Aplikacja lub platforma umożliwiająca planowanie podróży, kalkulację kosztów oraz dostęp do informacji na temat środków transportu.  

Między 24 a 26 listopada Polski Fundusz Rozwoju w ramach projektu Hack the Climate” zaplanował wirtualny hackathon, którego uczestnicy szukać będą rozwiązań na cztery związane ze zmianami klimatycznymi wyzwania postawione przez biorące udział w projekcie miasta. Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone, a następnie wdrożone. Łącznie, zespoły wygrać mogą aż 40 000 euro! 

Wyzwaniem, które stoi przed stolicą innowacji jest przekonanie mieszkańców do korzystania z alternatywnych oraz ekologicznych środków transportu, co znacząco wpłynie na poprawę jakości powietrza w mieście, jak równidługości korków, zwłaszcza w tzw. “godzinach szczytu”. Rozwiązaniem tego może być specjalna aplikacja mobilna lub platforma internetowa, która łączyć będzie w sobie zarówno informacje na temat dostępnych środków transportu, planner podróży, jak również kalkulatorów kosztów. 

Projekt “Hack the Climate” to jednak nie tylko wirtualny maraton programowania, to również okazja do międzynarodowego dialogu oraz wymiany wiedzy:  

Projekt „Hack the Climate” to nie tylko wydarzenie skupione na technologicznych aspektach przeciwdziałania zmianom klimatycznym, ale także okazja do międzynarodowego dialogu i wymiany wiedzy. W ramach inicjatywy uczestnicy zyskają możliwość poznania zaawansowanych rozwiązań z zakresu ekologii i zrównoważonego rozwoju, inspirując się innowacjami i dobrymi praktykami w tym obszarze- informuje PFR.  

Program edukacyjny “Hack the Climate realizowany jest przez Polski Fundusz Rozwoju we współpracy z norweską organizacją Nordic Edge w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.