Data wydruku:2024-05-30 05:54:27

UrbanLab Rzeszów

e-mail: www:urbanlab.erzeszow.pl

Aktualności

Norwegian Circular School Challenge – Zamykamy Obieg (w Naszej Szkole)

Hackathon
Hackathon

Gmina Miasto Rzeszów we współpracy z International Development Norway AS - norweski partner MPK Rzeszów, zaprasza uczniów oraz nauczycieli do udziału w konkursie "Norwegian Circular School Challenge – Zamykamy Obieg (w Naszej Szkole)”.

Wydarzenie odbędzie się w formule hackathonu w dniach 13-14 listopada 2023 roku, w przestrzeni Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab (ul. 3 Maja 13 – I piętro).

Hackathon ma na celu zaangażowanie młodych ludzi w opracowywanie kreatywnych rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego w Rzeszowie, budując jednocześnie ich poczucie własnej inicjatywy oraz umiejętności pracy zespołowej. Hackathon będą wspierać Mentorzy z Norwegii  oraz z Polski. Liczba miejsc ograniczona a więc już dzisiaj zarejestruj swój Zespół  - to fantastyczna okazja do nauki i współpracy, więc serdecznie zachęcamy do udziału!

Zasady udziału:

  • Drużyny, składające się z 4-6 uczniów, będą miały za zadanie opracować rozwiązania i projekty, które przyczynią się do ograniczenia wpływu człowieka na klimat i wdrożenia zasad gospodarki obiegu zamkniętego w ich najbliższym otoczeniu. Na zakończenie, drużyny przygotują konkursową prezentację swoich projektów.
  • Zgłoszenia dokonuje szkoła poprzez rejestrację Zespołu: https://forms.office.com/e/apxPPpLNrK

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio w swojej szkole lub prosimy o kontakt z Zespołem Urban Lab.

Zapraszamy!