Aktualności

"Tinkercad Master – Pasja i Zabawa!". Rusza konkurs ekologiczny dla rzeszowskich uczniów!

Celem konkursu jest promowanie i kształtowanie ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Zadaniem zaś zgłoszonych do udziału w zabawie drużyn będzie w zależności od wieku- zaprojektowanie zbiornika wodnego, który wykorzystać można zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i domowej lub też zaprojektowanie zestawu promującego ekologiczny styl życia.  

Do 22 maja rzeszowskie szkoły zgłaszać mogą zespoły, które wystartują w konkursie "Tinkercad Master – Pasja i Zabawa! Małe zbiorniki- projektowanie i drukowanie 3D zbiorników wodnych". Ten podzielony został na dwie kategorie wiekowe, w ramach, których do wykonania będą dwa różne zadania. Uczniowie klas I-III do zaprojektowania będą mieć zestaw, składający się z breloka, ramki na zdjęcia oraz kubka, promujący ekologiczny styl życia. Uczniowie starsi zaś (klasy IV-VIII) za zdanie będą mieć wykonanie projektu zbiornika wodnego, który mógłby być wykorzystany zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i przestrzeni domowej. Atutem będzie prezentacja jego zastosowania.  

Przesłane przez uczniów propozycje powinny wspierać zrównoważony rozwój miasta poprzez gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej, zapewniać bezpieczne i estetyczne miejsce dla fauny wodnej oraz stymulować edukację ekologiczną i prospołeczne zaangażowanie w życie miasta. 

Modele projektów dostarczyć należy do siedziby Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab (ul. 3 Maja 13/I piętro) do 12 czerwca br., projekty i prezentacje zaś należy wysyłać na adres: tinkercad@sp25.resman.pl, również do 12 czerwca br.

Przesłane projekty oceniać będzie Kapituła Honorowa Konkursu w składzie:  

  • Robert Homicki - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Rzeszowa ds. Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości, 
  • Tomasz Kamiński - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, 
  • Justyna Pałys – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, 
  • Zbigniew Bury – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa, 
  • Tomasz Skoczylas – Dyrektor Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab.

Najlepsze projekty zostaną wyeksponowane podczas wernisażu prac w Centrum Innowacji Miejskich - Urban Lab oraz na stronach internetowych organizatorów konkursu. 

Organizatorami konkursu są: Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie, Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie oraz  Młodzieżowy Dom Kultury. Współorganizatorem jest Centrum Innowacji Miejskich- Urban Lab.

Regulamin konkursu:  
https://sp-25.rzeszow.pl/.../Regulamin_-_Tinkercad_Master... 

Karta zgłoszenia: 
https://sp-25.rzeszow.pl/.../2023/05/Karta_zgloszenia.docx 

Załącznik nr 1: 
https://sp-25.rzeszow.pl/.../2023/05/Zalacznik_nr_1.docx 

Załącznik nr 2: 
https://sp-25.rzeszow.pl/.../2023/05/Zalacznik_nr_2.docx 

Opis konkursu: 
https://sp-25.rzeszow.pl/.../2023/05/Opis_Konkursu.pdf 

Grafika Konkurs "Tinkercad Master ? Pasja i Zabawa! Małe zbiorniki- projektowanie i drukowanie 3D zbiorników wodnych"
Grafika Konkurs "Tinkercad Master ? Pasja i Zabawa! Małe zbiorniki- projektowanie i drukowanie 3D zbiorników wodnych"
 UP