Wydarzenia

HACK CITY FOR KIDS

start wydarzenia: 16 / 12 / 2020  |  koniec: 18 / 12 / 2020
Gmina Miasto Rzeszów we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor" zaprasza dzieci z terenu Gminy Miasta Rzeszowa do udziału w pierwszym online hackathonie Minecrafta „HACK CITY FOR KIDS” w terminie 16 – 18 grudnia 2020 roku.
 
Tematem przewodnim hackathonu jest komunikacja miejska 2050. Zadaniem uczestników będzie wykonanie mapy w minecrafcie prezentującej komunikację miejską (kolejki, autobusy, tramwaje, metra) z uwzględnieniem alternatywnej formy transportu (m.in. rowery, hulajnogi, skutery). Oczywiście liczymy na kreatywność dzieci w projektowaniu komunikacji miejskie.
 
Głównym celem realizowanego projektu jest promocja programowania, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii, jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą, jakości życia w mieście.
 
DO KOGO SKIEROWANY JEST HACKATHON: do hackathnu zgłaszają się dzieci z terenu Gminy Miasta Rzeszowa, które uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych Minecraft „Moja Przygoda z Minecraft” organizowanych przez Gminę Miasto Rzeszów oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor".
 
ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia przyjmuje Pan Rafał Kochański, nauczyciel informatyki, prowadzący zajęcia Minecraft. Prosimy wysłać zgłoszenia na adres mailowy: rkochanski@edu.erzeszow.pl wraz z uzupełnionym oświadczeniem zgody uczestniczenia dziecka w zajęciach. Decyduje kolejność zgłoszeń! Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia 2020 r. (do wyczerpania miejsc).
 
ZESPOŁY:
Hackathon odbędzie się z podziałem na grupy wiekowe:
???? I grupa wiekowa: klasa 1- 3 (liczba uczestników w grupie maksymalnie 6 dzieci)
???? II grupa wiekowa: klasa 3-6 (liczba uczestników w grupie maksymalnie 6 dzieci)
???? III grupa wiekowa: klasa 6-8 (liczba uczestników w grupie maksymalnie 6 dzieci)
 
PRZEBIEG HACKATHONU:
16 grudnia br. o godz. 10:00 START (dzieci otrzymają wytyczne do wykonania zadania)
16 – 17 grudnia br. dzieci projektują indywidulanie rozwiązania zgodnie z wytycznymi na udostępnionych mapach Minecraft.
17 grudnia br. dzieci przesyłają na podany adres mailowy do prowadzącego zajęcia Minecrafta Pana Rafała Kochańskiego wykonane prace w postaci prezentacji multimedialnej zawierającej zrzuty ekranu z najważniejszymi koncepcjami lub w postaci zarejestrowanego materiału filmowego. Czas prezentacji nie może przekraczać 3 minut.
18 grudnia br. o godz. 12:00 odbędzie się prezentacja finałowa projektów z transmisją na profilach organizatorów.
 
O CO WALCZĄ DZIECI:
W każdej z kategorii wiekowej zostanie przyznany tytuł oraz upominki dla zwycięzców. Dzieci walczą również o tytuł i wyróżnienie dla swoje SZKOŁY.
 

 UP