Sfinansuj projekt

   

Dlaczego warto zainwestować w finansowanie zieleni w mieście:

Poprawa jakości życia mieszkańców - Zielone miejsca, takie jak parki, ogródki, skwery czy ronda, nie tylko poprawiają estetykę miasta, ale również wpływają na zdrowie i samopoczucie jego mieszkańców. Ludzie chętniej korzystają z przestrzeni publicznej, gdzie mogą się relaksować, biegać, jeździć na rowerze czy spacerować. W ten sposób zieleń wpływa na jakość życia mieszkańców i może przyczynić się do zmniejszenia stresu i poprawienia zdrowia psychicznego.

Poprawa jakości powietrza - Drzewa i rośliny absorbuje zanieczyszczenia z powietrza i emitują tlen, co wpływa na jakość powietrza w mieście. Inwestycje w zieleń miejską mogą pomóc w walce z problemem smogu i poprawić jakość powietrza w mieście.

Redukcja efektu miejskiej wyspy ciepła - Miasta generują dużo ciepła, co prowadzi do efektu miejskiej wyspy ciepła. Roślinność w mieście pomaga zredukować ten efekt poprzez absorpcję ciepła i ograniczenie ilości betonu i asfaltu, które nagrzewają się w czasie upałów.

Poprawa wizerunku firmy - Inwestycje w zieleń miejską mogą poprawić wizerunek firmy i jej społeczną odpowiedzialność. Firma, która finansuje takie projekty, pokazuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i dbałość o zdrowie mieszkańców miasta.

Inwestycje w zieleń miejską są opłacalne dla firm z wielu powodów. Mogą one przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców, poprawy jakości powietrza, redukcji efektu miejskiej wyspy ciepła oraz poprawy wizerunku firmy. Dlatego zachęcamy do inwestowania w projekty zielone w mieście, co może przynieść korzyści dla całego społeczeństwa i środowiska naturalnego.

Dzięki Twojemu wsparciu możemy zrealizować:

  • Plac zabaw na terenie Parku Kultury i Wypoczynku
  • Park przy ul. Granicznej
  • Integracyjne Miasteczko Ruchu Drogowego przy ul. Kotuli
  • Plac zabaw przy ul. Ceramicznej
  • Plac zabaw przy ul. Staromiejskiej
  • Ogród kieszonkowy na os. Nowe Miasto
  • Ogród deszczowy przy Lisiej Górze

 

 

 

 

 UP