Nabór do Rzeszów to MY

Rozpoczął się III nabór pomysłów do „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) w Centrum Innowacji Miejskich – Urban Lab.

Termin naboru: do 15 czerwca 2022 roku.

W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które zakładają i promują współudział mieszkańców we wdrażaniu rozwiązań w następujących obszarach:

  1. Nowoczesna i przyjazna przestrzeń miejska dla mieszkańców.
  2. Rozwiązania ułatwiające poruszanie się po mieście.
  3. Zieleń w mieście.

Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie -  Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 15 czerwca 2022 roku.

Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Więcej informacji na:

Dodatkowe informacje dotyczące naboru można uzyskać mailowo: urbanlab@erzeszow.pl  lub telefonicznie (+48) 17 748 40 70

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podsumowanie I i II edycji naboru pomysłów do akceleracji miejskiej "Rzeszów to MY" (2020 r. - 2021 r.) .
 
Zrealizowane projekty:
  • Budki dla jerzyków i domki dla jeży - pomóżmy dzikim zwierzętom żyjącym w przestrzeni miejskiej.
  • Społeczny ogród owocowo-warzywny położony jest na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25 w samym centrum Osiedla Baranówka.
  • Trzmielowisko - umożliwia obserwacje trzmieli w trakcie zbierania pokarmu oraz przybliża zastosowanie roślinności sprzyjającej owadom zapylającym. Trzmielowisko powstało w Parku Kultury i Wypoczynku lewy brzeg tuż przy kładce wiszącej.
  • Ławka solarna – multimedialna. Umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych poprzez USB lub metodą indukcyjną (dla określonych modeli telefonów). Pierwsza ławka powstała w Parku Jedności Polonii z Macierzą (ul. Księdza Józefa Jałowego 9).
  • Mural ekologiczny - antysmogowy. Mural został wykonany we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.

Nabór pomysłów do "Rzeszów to MY" w I i II edycji na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa (smart living) prowadzony był w ramach realizowanej umowy dotacji nr DPT/BDG-II/POPT/112/19 Projekt „Adaptacja koncepcji Urban Lab w Rzeszowie” udzielonej ze środków Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020, działanie 3.1 Skuteczni beneficjenci, projekt nr POPT.03.01.00-00-0235/18.

Załączniki:
 UP